Mat Bona Domo 5L - lakier nawierzchniowy
search
  • Mat Bona Domo 5L - lakier nawierzchniowy

Mat Bona Domo 5L - lakier nawierzchniowy

350,00 zł
Brutto

Bona Domo zawiera wszystkie niezbędne właściwości do łatwego i szybkiego zabezpieczenia i ochrony podłóg drewnianych. Bona Domo może być stosowany od początku do końca jako lakier bazowy i nawierzchniowy, wyróżniający się prostotą użytkowania. Czysta, nieżółknąca formuła.

• Dobra formuła i przejrzystość powłoki

• Łatwa aplikacja

• Łatwy do szlifowania

• Nie żółknie

Ilość

Dane techniczne:

- Rodzaj lakieru: Poliuretanowo-akrylowy, 1-komponentowy lakier na bazie wody

- Zawartość subst. stałych: 28% - Połysk (w 60°): Mat 18% (wartości przybliżone)

- Rozcieńczanie: W razie potrzeby, rozcieńczyć z 4% Bona Retarder, aby wydłużyć czas otwarcia

- Czas schnięcia do:

           - Gotowy do matowienia/pokrywania lakierem: 1-2 godziny* *

           - Lekkie użytkowanie 24 godziny* *

           - Pełne utwardzenie 7 dni * * *

  w optymalnych warunkach klimatycznych, 20°C/60% wilgotności względnej.

- Narzędzia: Poliesterowy Wałek Bona

- Zużycie: 8-10 m2/litr (120-100 g/m2) na warstwę

- Bezpieczeństwo: Niesklasyfikowany

- Mycie narzędzi: Usunąć resztki mokrego lakieru z narzędzi, a następnie umyć narzędzia małym strumieniem bieżącej wody. Zaschnięty lakier można usunąć acetonem.

Przygotowanie:

Upewnij się, że podłoga jest dobrze wyszlifowana, sucha i wolna od pyłu szlifierskiego, oleju, wosku i innych zanieczyszczeń. Odczekać, aż lakier osiągnie temperaturę pokojową, włożyć filtr i dokładnie wstrząsnąć pojemnikiem przed użyciem. Optymalne warunki do lakierowania są pomiędzy 18-250C i 40-60% wilgotności względnej powietrza. Wysoka temperatura i niska wilgotność powietrza skracają czas schnięcia, a niska temperatura i wysoka wilgotność wydłużają czas schnięcia lakieru. Temperatura podłogi, powietrza i lakieru nie może spaść poniżej + 13°C podczas lakierowania i schnięcia.

Systemy aplikacji:

Na surowe drewno opcja 1:

- 1x Bona Primer 1x

- Matowienie granulacja 150

- 2x Bona Domo

Na surowe drewno opcja 2*:

- Bona Domo

- Matowienie granulacja 150

- Bona Domo

*Na podłogi, gdzie istnieje ryzyko bocznego sklejania się klepek np. bruk parkietowy, podłogi z miękkich desek lub podłogi z ogrzewaniem podłogowym zaleca się stosowanie lakieru podkładowego Bona, jak również podejmowanie działań na rzecz stabilizacji klimatu w pomieszczeniu. W przypadku gatunków drewna tropikalnego, ze względu na możliwą reakcję z naturalnymi solami w drewnie, należy zawsze najpierw zastosować podkład. Uwaga: Ze względu na ryzyko nadmiernego pęcznienia drewna nie zaleca się aplikacji więcej niż dwóch warstw lakieru dziennie.

Aplikacja:

1. Aplikować lakier przy użyciu wałka Bona. Rozprowadzać lakier po podłodze płynnymi ruchami na przemian w poprzek i wzdłuż słojów drewna unikając tworzenia się kałuż. Zawsze lakierować "mokre do mokrego", aby uniknąć powstawania nakładek. Pozostawić do wyschnięcia przed nałożeniem kolejnych warstw lakieru. Przewidywany jest nieco dłuższy czas schnięcia dla każdej następnej aplikowanej warstwy lakieru.

2. W razie potrzeby po wyschnięciu powierzchni, należy ściąć powstałe włosy drewna i wyrównać strukturę drewna matowiąc podłogę przy użyciu Bona Scrad lub Bona siatki ściernej o granulacji 150 lub drobniejszej. Po tej operacji usunąć pył z podłogi przed nałożeniem kolejnej warstwy lakieru. Uwaga: Jeżeli czas schnięcia lakieru jest dłuższy niż 24 godziny, konieczne jest matowienie suchego lakieru przed aplikacją następnej warstwy. Po podłodze można ostrożnie chodzić następnego dnia od ostatniego lakierowania. Po upływie tygodnia na podłogę można położyć dywany i inne pokrycia podłogowe (również przykryć podłogę np. w celu jej zabezpieczenia przed malowaniem ścian, czy sufitu) oraz postawić ciężkie meble. Należy także unikać w tym czasie mycia podłogi na mokro lub wilgotno.

- Stopień połysku: Mat

Opakowanie: 5L

7312792206205
10 Przedmioty

Opis

Producent
BONA
Pojemność
5
Rodzaj
1-składnikowy
Stopień połysku
mat
Typ
Nawierzchniowy
Skład
Poliuretanowy

Specyficzne kody

ISBN
7312792206205
EAN13
7312792206205
MPN
7312792206205
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.