24x68x4000 Rhombus Tiga Modrzew Syberyjski - Elewacja Drewniana
search
  • 24x68x4000 Rhombus Tiga Modrzew Syberyjski - Elewacja Drewniana
  • 24x68x4000 Rhombus Tiga Modrzew Syberyjski - Elewacja Drewniana
  • 24x68x4000 Rhombus Tiga Modrzew Syberyjski - Elewacja Drewniana
  • 24x68x4000 Rhombus Tiga Modrzew Syberyjski - Elewacja Drewniana
  • 24x68x4000 Rhombus Tiga Modrzew Syberyjski - Elewacja Drewniana
  • 24x68x4000 Rhombus Tiga Modrzew Syberyjski - Elewacja Drewniana
  • 24x68x4000 Rhombus Tiga Modrzew Syberyjski - Elewacja Drewniana

24x68x4000 Rhombus Tiga Modrzew Syberyjski - Elewacja Drewniana

78,72 zł

289,41 zł m2

Brutto Dostawa w ciągu 14-21 dni

Podana cena dotyczy 1 szt = 0,27m2.

Minimalna ilość zamówienia to 10m2

Dane techniczne:
Grubość: 24 mm
Szerokość:68 mm
Długość:4000 mm
 
Profil: Rhombus Tiga   
Możliwość montażu: Pionowo, poziomo, ukośnie

Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 37.

Modrzew Syberyjski - (łac. Larix sibirica)

Występuje na północno-wschodnich obszarach Azji i Europy. Drewno cechuje wysoka naturalna wytrzymałość na warunki atmosferyczne i odporność na grzyby. Paleta barw drewna obejmujekolory od złocistomiodowego, po brunatno-czerwony. Aby zachować naturalny kolor zaleca się konserwację drewna środkami chemicznymi.  

Nie tylko tradycyjnie

Drewniane elewacje kojarzą nam się najczęściej z dość tradycyjną architekturą: dawnymi dworami, drewnianymi domami, jakie jeszcze dość często można znaleźć we wsiach i miasteczkach wschodniej Polski, ze stylowymi, XIX-wiecznymi pensjonatami w uzdrowiskach, z budownictwem fińskim. Tymczasem okazuje się, że współcześnie powstające domy, nawet te o bardzo nowoczesnych formach, coraz częściej mają fasady pokryte drewnem.

Drewno dziś

Ten stosowany od setek lat materiał elewacyjny w swoim obecnym wydaniu zaskakuje różnorodnością dostępnych gatunków oraz wielością kształtów profili, pozwalającą tworzyć niepowtarzalne kompozycje. Atrakcyjne wybarwienia różnorakich gatunków drewna sprawiają, że nie musimy ich modyfikować bejcami - wystarczy jedynie podkreślenie ich naturalnego piękna bezbarwnymi impregnatami.

Zdobi i ociepla

Deski elewacyjne są wykorzystywane do podkreślania walorów stolarki okiennej, ozdabiania wykuszy czy elewacji na wyższych piętrach. Często akcentowane są nimi loggie i balkony. Architekci chętnie łączą drewno z okładzinami kamiennymi. ceramicznymi czy cegłami, a nawet z betonem i metalem. Wykorzystanie drewnianej fasady nie tylko uatrakcyjnia wygląd budynków, ale także zapewnia komfort cieplny oraz izolację akustyczną. Szczególnie godne polecenia pod tym względem są deski elewacyjne z cedru czerwonego czy drewna meranti.

W Harmonii z Naturą

Architekci niezmiennie cenią drewniane elewacje, które nie tylko pozwalają urozmaicić i zróżnicować bryły budynków, ale także wkomponować powstające domy w otoczenie przyrody: drzew, krzewów, lasu, pól, ogrodów.

Nad morzem i w górach

Drewno jako naturalny materiał świetnie wygląda w otoczeniu zieleni i wpisuje się znakomicie w krajobraz, nie zakłócając jego uroku. Jeśli lokalizację Waszego domu wybraliście ze względu na atrakcyjne widoki i urok działki - drewniana fasada sprawi, że zachowacie te walory. Z tego powodu między innymi domy z drewnianymi elewacjami tak często można spotkać w malowniczych nadmorskich, mazurskich czy górskich miejscowościach. Drewno zmieniając swój wygląd z upływem czasu i ulegając działaniu czynników atmosferycznych zawsze, nawet po wielu latach, będzie harmonijnie komponować się z otoczeniem i pozytywnie wpływać na nasze zmysły.

Nie tylko domy

Drewniane elewacje wbrew pozorom nie są zarezerwowane wyłącznie dla domów jednorodzinnych. Równie często pojawiają się na nowoczesnych apartamentowcach, podkreślając ich ekskluzywny, kameralny charakter. Ta sama zasada dotyczy hoteli, ośrodków spa, pensjonatów i wszelkiego rodzaju obiektów wypoczynkowo-turystycznych. Umiejętnie zastosowane drewno pozwala tu ponadto architektom nawiązać do regionalnego budownictwa i tradycyjnych form architektonicznych, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego charakteru budynków.

Materiał z klasą

Drewno na elewacji znakomicie sprawdzi się także wszędzie tam, gdzie przewidziane są inne drewniane elementy malej architektury: tarasy, ogrodzenia, altany. Drewno, jako naturalny materiał jest szlachetne i stylowe. Dlatego pojawia się w roli okładziny elewacyjnej na budynkach siedzib firm, biurowców, eleganckich sklepów i salonów sprzedaży, podkreślając status firm i marek, budując prestiż i pożądany wizerunek.

170821000256/4000
100 Przedmioty

Opis

Grubość
24 mm
Szerokość
68 mm
Długość
4000 mm
Producent
DLH
Gatunek drewna
Modrzew syberyjski
Rodzaj
Deska naturalna
Zastosowanie
Na zewnątrz
Profil
Rhombus Tiga
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.